1. Mycie zębów – myj swoje zęby trzy raz dziennie po głównych posiłkach, przynamniej 2 minuty. Staraj się dokładnie szczotkować każdy ząb od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Pamiętaj, aby dobrze wypłukać jamę ustną.

2. Nitkowanie – używaj nici dentystycznej, aby usunąć pozostałości po jedzeniu z którymi nie poradziła sobie szczoteczka.

3. Płukanie – po każdym myciu i nitkowaniu pamiętaj, aby wypłukać jamę ustną z pozostałości po jedzeniu.

Domowa higienizacja nie pozwalają nam niestety dotrzeć do wszystkich trudnodostępnych miejsc, dlatego co 6 miesięcy należy zgłosić się do gabinetu stomatologicznego w celu wykonania profesjonalnego zabiegu higienizacji.

4. Usuwanie kamienia – zabieg higienizacyjny, do którego wykorzystuje się ultradźwięki, rozbijające kamień osadzony na zębach. Następnie kamień jest usuwany z jamy ustnej.

5. Piaskowanie – zabieg usunięcia przebarwień i plam z jedzenia lub papierosów. Do czyszczenia używa się tzw. piaskarki, która pod wpływem ciśnienia wyrzuca połączenie powietrza, wody i preparatu czyszczącego.

6. Polerowanie i fluoryzacja – ostatnim etapem podczas zabiegu higienizacji jest wypolerowanie specjalną szczoteczką zębów (spowalnianie osadzania kamienia) i naniesienie preparatu fluorowego (wzmacnianie zębów).

Pamiętaj nie tylko o higienizacji domowej, ale i tej profesjonalnej w gabinecie stomatologicznym!