Leczenie kanałowe Rzeszów

Zaniedbywanie systematycznych wizyt higienizacyjnych lub lekceważenie zmian chorobowych we wczesnej fazie, może prowadzić do zapalenia miazgi. W takich okolicznościach niezbędne będzie wykonanie leczenia kanałowego. Przez wiele osób, stereotypowo, kojarzone jest z przewlekłym i bolesnym leczeniem. Mamy jednak dobrą wiadomość, w naszym rzeszowskim gabinecie, standardem jest wykonanie tego zabiegu pod mikroskopem. Dzięki temu sprzętowi wzrasta efektywność oraz komfort zabiegu endodontycznego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Potrzeba wykonania leczenia kanałowego, nie koniecznie musi wynikać z zaniedbania jamy ustnej, ale także do niej mogą doprowadzić uszkodzenia mechaniczne. Wymieniony zabieg to jedna z metod endodoncji, czyli działu stomatologii, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób miazgi zęba.

W naszym gabinecie używamy bardzo precyzyjne mikroskopy, które dają możliwość aż 25-krotnego powiększenia. Dzięki nim możemy bardzo dokładnie oczyścić kanały główne i boczne. Tym samym wykonujemy zabieg, wręcz z „aptekarską” precyzja. Co ważne, w wielu przypadkach, leczenie może zostać zakończone już po jednej wizycie, bez zatruwania zęba. Sprawdź osobiście, jak przebiega zabieg endodontyczny, w gabinecie stomatologicznym najnowszej generacji.

Expresowe leczenie kanałowe w Rzeszowie (jedna wizyta)

Najważniejszym elementem każdego leczenia jest drobiazgowa diagnostyka. Jest to baza, dzięki której lekarz stomatolog z ArsDent, może zaplanować przebieg procesu leczenia. Dzięki temu masz gwarancję najlepszego efektu. W czasie diagnostyki w naszym gabinecie, wykonujemy zdjęcia RTG, które pozwalają ocenić z jak dużymi zmianami chorobowymi mamy do czynienia. Warto zaznaczyć, że badanie to jest całkowicie bezpieczne. W tej fazie leczenia używamy także endometru, który pozwala zmierzyć długości kanałów. Jednym z elementów diagnostyki jest też wywiad, który pomoże „skroić na miarę” planowane leczenie. Należy podkreślić, że w ArsDent normą jest użycie mikroskopu. Dzięki temu lekarz uzyskuje precyzyjny obraz pola zabiegowego, a tym samym może dokładnie oczyścić kanały. Zwiększa się więc zakres efektywności leczenia. Zastosowanie wymienionego przyrządu stwarza sytuację, w której nie trzeba zatruwać zęba.

W wielu przypadkach zabieg może być wykonany w czasie jednej wizyty. Leczony ząb zostaje okryty koferdamem, czyli specjalną gumą odgradzająca ząb od reszty jamy ustnej. Dzięki temu używane do oczyszczania kanałów preparaty nie przenikają do jamy ustnej, również bakterie znajdujące się w ślinie, mają niewielki dostęp do leczonych kanałów. Używane przez nas środki przeciwbakteryjne są bardzo bezpieczne, umożliwiają odzyskanie zdrowia w jamie ustnej.

Kanały są opracowywane przy wsparciu najnowszych przyrządów maszynowych, co niezmiernie skraca proces oczyszczania. Następnie są szczelnie uzupełniane termiczną gutaperką. Leczenie zostaje zakończone estetyczną i funkcjonalną odbudową korony zęba. Zabieg endodontyczny przede wszystkim ma na celu uratowanie zęba przed usunięciem. Dzięki niemu przywracane jest zdrowie w jamie ustnej. Używane w ArsDent rozwiązania powodują, że leczenie kanałowe pozbawione jest stresu, jest w pełni bezpieczne i efektywne.

Przekonaj się sam i wybierz prawdziwych profesjonalistów.

zobacz efekty naszych prac

Kompleksowe leczenie

Leczenie kanałowe bez bólu

W ArsDent staramy się, ażeby każdy zabieg przebiegał w komfortowy sposób. Dlatego standardowo stosujemy komputerowe znieczulenie SleeperOne 5, które gwarantuje, że leczenie w naszym gabinecie będzie zupełnie bezbolesne. Jest to innowacyjna technologia, która daje duży komfort w trakcie trwania zabiegu.

Dzięki SleeperOne 5 możemy ustrzec Pacjentów przed niekomfortowym uczuciem rozpierania tkanek i odrętwieniem po zakończeniu leczenia. Poziom komfortu jest też duży dzięki użyciu mikroskopu stomatologicznego, ingerencja w tkanki jest zminimalizowana do niezbędnego zakresu. Wymienione procedury oraz wielkie doświadczenie naszych lekarzy sprawia, że leczenie kanałowe w ArsDent jest zupełnie bezbolesne.

Leczenie endodontyczne w ArsDent

  • Duża skuteczność leczenia – w naszym gabinecie procedury endodontyczne standardowo przeprowadzane są z użyciem mikroskopu. Dzięki temu lekarz precyzyjnie oczyszcza wszystkie kanały, a tym samym zmniejsza się ryzyko powtórki leczenia kanałowego.
  • Krótki czas leczenia (jedna wizyta) – użycie mikroskopu pozwala na wykonanie zabiegu endodontycznego i odbudowy w trakcie jednej wizyty. Tym samym zmniejsza się ryzyko pęknięcia korony zęba, które może wystąpić w trakcie wieloetapowego leczenia.
  • Nowa jakość życia – ząb po ukończonym leczeniu nie wywołuje bólowych dolegliwości.
  • Bezbolesne leczenie kanałowe – używamy wyłącznie bezpiecznych, niezawodnych i efektywnych znieczuleń, które powodują, że zabieg endodontyczny jest całkowicie komfortowy i bezbolesny.
  • Prawdziwi profesjonaliści – za przebieg leczenia kanałowego w naszym gabinecie są odpowiedzialni specjaliści z zakresu endodoncji, którzy posiadają ogromne doświadczenie. Ich umiejętności dają gwarancję, że podczas zabiegu otrzymasz najlepszą opiekę.
  • Ochrona naturalnych zębów – w szeregu przypadków leczenie kanałowe jest ostatnią szansą na ocalenie zęba.
  • Całkowity komfort – wykorzystanie mikroskopu podczas zabiegu sprawia, iż nie zachodzi konieczność zatruwania zęba.
  • Precyzja – używane w naszym gabinecie mikroskopy dają możliwość 25-krotnego przybliżenia. Lekarz z ich pomocą może precyzyjnie wyczyścić wszystkie kanały boczne oraz główne.
  • Bezpieczeństwo – niezmiernie duża wiedza i doświadczenie naszych lekarzy powoduje, że leczenia kanałowe jest totalnie bezpieczne. Mają na to wpływ także wykorzystywane przez nas najnowsze metody.
  • Piękny uśmiech – w ArsDent wyleczonego zęba odbudowuje się, poprzez zamocowanie najwyższej jakości korony protetycznej, która sprawia że uśmiech jest znów piękny.

Wykorzystanie innowacyjnych metod i technologii w ArsDent powoduje, że leczenie kanałowe jest bardzo komfortowe i umożliwia uzyskanie niesamowitych efektów.

Dlatego nie lękaj się, z nami odzyskasz zdrowie i przywrócisz na długo piękno uśmiechu.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę to
zadzwoń pod numer 881 034 154
lub wypełnij formularz kontaktowy.

FAQ – często zadawane pytania:

Czy leczenie kanałowe boli?

W naszym gabinecie używamy skutecznych i sprawdzonych znieczuleń, które powodują, że zabieg jest całkowicie komfortowy i bezbolesny.

Czemu podczas leczenia kanałowego używa się mikroskopu?

Stosujemy mikroskopy najlepszych marek, które umożliwiają 25-krotne przybliżenie. Lekarz uzyskuje więc szczegółowy obraz leczonej powierzchni, a tym samym jest w stanie dokładnie oczyścić wszystkie kanały. Ponadto dzięki wymienionemu urządzeniu, zabieg endodontyczny może zostać przeprowadzony podczas jednej wizyty, bez potrzeby zatruwania zęba.

Kiedy przeprowadza się leczenie kanałowe?

Wskazaniami do wykonania leczenia kanałowego są uszkodzenia mechaniczne lub zapalenie miazgi zęba, w ten sposób jest on ratowany.

umów się na konsultacje

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się na konsultacje w naszym gabinesie ArsDent w Rzeszowie. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

NZOZ Ars Dent
ul. Zagłoby 8/14
35-304 Rzeszów
NIP 684 184 73 57

poniedziałek - piątek: 10.00 - 20.00

gabinet@implanty.top 

     rejestracja: +48 881 034 154