profilaktyka / higienizacja

Słów kilka o profilaktyce stomatologicznej

 
Profilaktyka jest bardzo ważną częścią stomatologii, która wyposaża w wiedzę jak dbać o zachowanie zdrowia. Rozwiązania jakie proponuje pozwalają na to, że przez długie lata będziesz mógł się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem. Zadbaj o swoje zęby i regularnie kontroluj ich stan w naszym gabinecie. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, czekamy wiec na Ciebie w ArsDent. Skutecznie zadbamy o zdrowie Twoich zębów.

Profilaktyka w pigułce

Warto dbać o piękno i zdrowie zębów, gdyż olśniewający uśmiech pozwoli czerpać radość z życia. Dla zachowania pełnej funkcjonalności w jamie ustnej niezbędne jest systematyczne, codzienne wykonywanie zabiegów higienizacyjnych.

Podstawowym nawykiem, wynikającym z troski o zęby, jest naturalnie szczotkowanie. Należy je przeprowadzać co najmniej dwa razy dziennie. Podczas warsztatów higienizacji w Rzeszowie w ArsDent edukujemy, żeby zabieg ten wykonywać po każdym większym posiłku. Niezwykle ważny jest sposób w jaki szczotkujemy zęby.

Jeśli chcesz upewnić się, że właściwie dbasz o uzębienie odwiedź nasz gabinet, gdzie profesjonalna higienistka przeprowadzi indywidualne szkolenie. Uzupełnieniem szczotkowania zębów powinno być regularne używanie nici dentystycznej lub szczoteczek międzyzębowych. Wymienione elementy codziennej higieny jamy ustnej pozwalają na utrzymanie czystości w przestrzeniach międzyzębowych. Nasza higienistka w razie wątpliwości, pomoże dobrać akcesoria do zabiegów profilaktycznych. Podczas spotkania w naszym gabinecie pomożemy Ci udoskonalić nawyki związane z pielęgnacją jamy ustnej. Dzięki nabytej wiedzy zachowasz na długi czas zdrowy uśmiech. Ważne jest żeby pamiętać, że aby nie stracić zdrowia w jamie ustnej należy regularnie, co najmniej raz na pół roku, odwiedzić gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty kontrolnej zostaną przeprowadzone zabiegi higienizacji. W ArsDent wykonujemy między innymi skaling , profesjonalne piaskowanie oraz akcje FLOSS like a Boss. Czyli nauka doskonałego nitkowania zębów.

Podjęte działania zapobiegają powstaniu paradontozy lub próchnicy, w konsekwencji będziesz mógł się cieszyć zdrowym, pięknym uśmiechem.

Poznaj naszą higienistkę

Angelika Przybylska

 

Moja praca ma charakter dualistyczny: poprzez zabiegi profilaktyki dbam o zdrowie jamy ustnej, jednocześnie edukując pacjenta – jak prawidłowo dbać o zęby.

Swój zawód traktuję jako powołanie, lubię pracować z ludźmi, do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. Ważne jest dla mnie nawiązywanie relacji, bycie przy pacjencie przez cały okres leczenia.

Uwielbiam moment, kiedy pacjenci po zakończonym leczeniu porównują zmianę w swoim wyglądzie – często jest to tez zmiana w nich. Uśmiech ma moc łamania barier, pomaga w kontaktach międzyludzkich i w pracy.

Korzyści z doskonałej higienizacji

Paradontoza i próchnica to najczęstsze przyczyny utraty zębów. Do schorzeń tych dochodzi na skutek powstania kamienia nazębnego, który jest idealnym środowiskiem dla bakterii. Odkładając się poniżej linii dziąseł doprowadza do paradontozy, czyli choroby przyzębia. Dlatego tak ważne jest ażeby wyeliminować kamień nazębny. Jest to jedyny sposób ochrony zębów przed poważnymi dolegliwościami.

Pamiętaj o systematycznych wizytach w gabinecie stomatologicznym, gdzie profesjonalnie usuwa się kamień nazębny. W ten sposób uchronisz swój uśmiech przed groźnymi wrogami. Warto więc mieć świadomość w jaki sposób powstaje kamień nazębny. A mianowicie po każdym posiłku na zębach tworzy się płytka bakteryjna. Można ją usunąć w bardzo prosty sposób, a mianowicie poprzez szczotkowanie, nitkowanie oraz płukanie ust specjalistycznymi płynami. Jeśli wymienione zabiegi nie zostaną wykonane, płytka zaczyna się mineralizować. W ten sposób powstaje kamień nazębny. Jego usunięcie wymaga specjalnego urządzenia, które jest dostępne także w naszym gabinecie. Dlatego nie można zaniedbać regularnych wizyt stomatologicznych. Pod okiem profesjonalnego zespołu ArsDent zadbasz o zdrowie zębów.

Celem zabiegów higienizacyjnych w naszym gabinecie jest ich wzmocnienie oraz ochrona przed próchnicą i paradontozą.

Zabiegi profilaktyczne

Jeśli pragniesz pięknego i zdrowego uśmiechu, to zapamiętaj, że kluczowe są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jak już wcześniej wspomniano powinny być przeprowadzane co pół roku, a u Pacjentów z paradontozą częściej. W trakcie ich trwania powinny być przeprowadzane zabiegi profilaktyczne, które uchronią przed negatywnymi zmianami w jamie ustnej.

Stosuje się następujące procedury:

  • Skaling – do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się profesjonalne urządzenie o nazwie skaler. Emituje ultradźwięki, które rozbijają kamień nazębny. Zabieg przeprowadzany jest bezinwazyjnie. Pacjent nie odczuwa w jego trakcie żadnego bólu i dyskomfortu.
  • Piaskowanie zębów – celem tej procedury medycznej jest usunięcie kamienia i osadu nazębnego z niedostępnych miejsc. W ten sposób zwiększa się poziom higieny jamy ustnej. Na zęby nakierowywany jest strumień wody pod ciśnieniem oraz specjalnego proszku. Zabieg ten pozwala efektywnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe. W ArsDent stosujemy specjalny piasek perio z glicyną, który wygładza i poleruje powierzchnię szkliwa. Tym samym dzięki piaskowaniu w naszym gabinecie w Rzeszowie, uzyskasz trwały efekt śnieżnobiałych zębów.

zobacz efekty naszych prac

Kompleksowe leczenie

Zatroszcz się o zdrowie swojej jamy ustnej i ciesz się już dziś życiem.
Systematyczne kontrole pozwolą Ci uniknąć poważnych trudności, które są związane z uzębieniem.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę to
zadzwoń pod numer 881 034 154
lub wypełnij formularz kontaktowy.

FAQ – często zadawane pytania:

Jakie przerwy czasowe powinny być między wizytami kontrolno-profilaktycznymi?

Higienizacja jamy ustnej powinna być przeprowadzana systematycznie tzn. przynajmniej raz na 6 miesięcy, chyba że lekarz stomatolog wyda inną rekomendację.

Jaki jest cel zabiegów profilaktycznych?

Regularne wykonywanie profesjonalnych zabiegów higienizacji, ma skutecznie bronić jamę ustną przed próchnicą i paradontozą. Choroby te mogą być przyczyną utraty zębów.

W jaki sposób należy dbać o higienę jamy ustnej w domu?

Przede wszystkim należy wyrobić w sobie nawyk szczotkowania zębów po każdym głównym posiłku. Warto także korzystać z nici dentystycznych i specjalnych płynów do płukania ust. W ich wyborze pomoże profesjonalna higienistka z ArsDent Rzeszów, która również nauczy jak prawidłowo należy szczotkować zęby. Nie wiesz jaką szczoteczkę wybrać dla siebie? Zapraszamy na kompleksową higienizacje z Nauką Nitkowania Floss like a Boss

Dlaczego warto umówić się na zabiegi higienizacyjne

w Ars Dent Rzeszów

  • Mamy ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie (spedzamy ok 30 dni w roku na szkoleniach).
  • W gabinecie panuje miła atmosfera i komfortowe warunki.
  • Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt, korzystamy z bezpiecznych preparatów najwyższej jakości.
  • Podczas wizyty możesz poprosić o szkolenie higienizacyjne.
  • Zostaniesz mistrzem szczotkowania i nitkowania.
  • Po higienizacji będziesz mieć dobre samopoczucie. W końcu nic tak nie poprawia humoru jak lśniące, gładkie zęby!

umów się na konsultacje

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się na konsultacje w naszym gabinesie ArsDent w Rzeszowie. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

NZOZ Ars Dent
ul. Zagłoby 8/14
35-304 Rzeszów
NIP 684 184 73 57

poniedziałek - piątek: 10.00 - 20.00

gabinet@implanty.top 

     rejestracja: +48 881 034 154