implanty

Implant dentystyczny, czyli sztuczny korzeń zęba, stosujemy w przypadku braku uzębienia, jako rozwiązanie najbardziej zbliżone do naturalnego.

Implant to mała tytanowa lub tytanowo-cyrkonowa śruba, która jest doskonale tolerowana przez organizm ludzki.

Implant trwale zrasta się z kością, zastępując utracony korzeń zęba i służy jako podpora dla przyszłej odbudowy protetycznej.

darmowy poradnik

Dowiedz się jak wygląda implant i w jakim celu go stosujemy:

darmowy poradnik

Dowiedz się jak wygląda implant i w jakim celu go stosujemy:

wprowadzanie implantów

Kiedy wszczepiamy implant?

 

Implant dentystyczny jest sztucznym odpowiednikiem korzenia zęba. Stanowi podstawę do odbudowy uzębienia, w przypadku braku jednego lub kilku zębów, a także całkowitego bezzębia

Wszczepienie implantu polega na wprowadzeniu tytanowej lub tytanowo-cyrkonowej śruby, w taki sposób, aby kość szczęki obudowała się szczelnie wokół niego. Wprowadzenie samego implantu nie uzupełnienia brakującego zęba. Aby przywrócić pełną funkcjonalność szczęki, konieczna jest odpowiednia odbudowa protetyczna (korona, most, proteza).

 

Sinus lift

Sinus lift to podniesienie dna zatoki szczękowej.

 

Gdy mamy do czynienia z ubytkiem zębów w odcinku bocznym szczęki, bardzo często występuje brak kości, który powodują obniżenie dna zatoki szczękowej. Ten stan rzeczy uniemożliwia lekarzowi prawidłowe wszczepienie implantu w szczękę.

przeszczepy kości

W Klinice ArsDent, dzięki współpracy z prof. Khoury’m*, w przeszczepach kości stosujemy tzw. Złoty Standard, który stanowi najlepszy i najskuteczniejszy sposób postępowania medycznego, oparty na niepodważalnych dowodach naukowych.

* Prof. dr Fouad Khoury specjalizacje się w chirurgii jamy ustnej. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie w Münster w Niemczech oraz jest prezesem Prywatnej Kliniki Schloss Schellenstein. Jest autorem kilku wniosków patentowych oraz 110 publikacji, 3 podręczników, 800 tekstów z wykładów i kursów. Wśród jego prac należy wymienić m.in. Prognozowanie wydajności wieloetapowych procesów separacji (1999), Powiększanie kości w implantologii jamy ustnej (2007), Zabiegi augmentacyjne w implantologii (2011).

Tytan to srebrno-biały, niezwykle wytrzymały, biokompatybilny metal.
Dzięki swoim unikalnym właściwościom tytan z powodzeniem stosowany jest od lat do produkcji implantów stomatologicznych.

historia implantów

Początki implantologii sięgają kilku tysięcy lat przed naszą erą.
Już Majowie z Ameryki Środkowej uzupełniali braki zębów specjalnie do tego celu spreparowanymi muszlami morskimi. Dowodzi tego wykopalisko dr. Wilsona Poponoe dokonane w Hondurasie. Odnalazł on fragment żuchwy, w którym zęby sieczne zastąpiono kawałkami muszli o kształcie stożka.

Kolejnym przykładem zainteresowania antycznych kultur implantacją zębów jest nekropolia galoromańska, odkryta w Chantabre (Essone) w dzisiejszej Francji. Znaleziony tam implant, wykonany z żelaza, umieszczony był w szczęce na pozycji drugiego przedtrzonowca. Analiza chemiczna wykazała, iż omawiany wszczep został przed implantacją specjalnie do tego celu przygotowany. Kształt zbliżony do naturalnego zęba uzyskano dzięki obróbce termicznej i mechanicznej. Badania radiologiczne wykazały zadowalającą integrację wszczepu z kością. W 1100 r. Abulcasis wskazywał na możliwość umieszczania w zgryzie kości wołowej uformowanej na kształt brakujących zębów. W XVI w. zastępowano utracone uzębienie implantami wykonanymi z kości słoniowej. Z kolei w 1728 r. francuski badacz Pierre Fauchard opisał w opublikowanym podręczniku chirurgii udane zabiegi implantacji.

zobacz efekty naszych prac

Kompleksowe leczenie

umów się na konsultacje

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się na konsultacje w naszym gabinesie ArsDent w Rzeszowie. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.