metoda All on 4 – zęby w jeden dzień

All-on-4 ® – nowy wymiar protetyki

Metoda All-on-4® gwarantuje, że twój uśmiech będzie znów perfekcyjny. Dla nas nie ma przeszkód, nie jest nią także diagnoza, że nie można wszczepić klasycznych implantów gdyż np. nie posiadasz dobrych warunków kostnych itd.

All-on-4 ® – na czym polega?

Nazwa techniki All-on-4® pochodzi od założenia, że odbudowa uzębienia powinna nastąpić w oparciu o 4 implanty. Twórcą tej nowatorskiej procedury leczniczej jest dr Paulo Malo. W trakcie jej przeprowadzenia używane są implanty Nobel Biocare®. Technika All-on-4® daje możliwość Pacjentowi odzyskania w jeden dzień, bez przeszczepu kości, nowych stałych zębów.

Istota zabiegu All-on-4 ®

W trakcie zabiegu Pacjentowi osadza się w ściśle określonych miejscach w szczęce i/lub żuchwie 4 implanty. Na nich, w dniu wszczepienia, przytwierdza się stały most z całym uzębieniem w linii uśmiechu. Po upływie pół roku ta tymczasowa praca protetyczna jest wymieniana na most stały wzmocniony specjalną tytanową belką (jest ona niewidoczna i nieodczuwalna).

Do kogo skierowana jest metoda All-on-4

All-on-4® dedykowana jest Pacjentom, którzy posiadają znaczne ubytki w uzębieniu oraz ciężkie schorzenia przyzębia. Adresowana jest też do osób, które zniechęcone są do używania wyjmowanych protez zębowych oraz Pacjentów, którzy przez zanik kości nie mogą skorzystać z implantów wszczepianych klasycznie. Wspólnym mianownikiem osób, które chcą skorzystać z metody All-on-4® jest pragnienie poprawy komfortu życia oraz potrzeba poprawy estetyki uśmiechu.

Należy wspomnieć, że mosty osadzone na 4 implantach wyglądają jak naturalne zęby oraz przywracają pełną funkcjonalność jamy ustnej, a okres rekonwalescencji ograniczony jest do minimum.

Gwarancja sukcesu

Procedura All-on-4® jest bardzo bezpieczna, stosowana jest już od 30 lat. Jej wskaźnik skuteczności wynosi 98%.

Korzyści z All-on-4

Oszczędność czasu

Zabieg z wykorzystaniem All-on-4® jest wykonywany w czasie jednego dnia. Wszystkie niezbędne procedury takie jak ekstrakcja, oczyszczanie tkanek, wszczepienie implantów oraz odbudowa uzębienia są wykonywane w trakcie jednej wizyty. Tym samym ilość wizyt w gabinecie zredukowano do trzech. A mianowicie do konsultacji wstępnej, przedzabiegowej wizyty wprowadzającej i zabiegu. W kilka godzin po nim montowany jest most, wykonany w miejscowej pracowni protetycznej. Należy pamiętać, że procedura All-on-4® jest mniej inwazyjna, tzn. nie są niezbędne przy niej zabiegi takie jak przy klasycznym leczeniu implantologicznym w szczególności regeneracja kości. Jej odbudowa wydłuża cały przebieg leczenia, nawet do roku czasu.

Bez obciążeń psychicznych

Może to być dla Pacjentów szokiem, ale podczas zabiegu All-on-4® nie ma bólu. Dzieje się tak gdyż podawane jest skuteczne znieczulenie miejscowe i środki wyciszające. Ważne jest też, że okres rekonwalescencji po zabiegu, jest również pozbawiony bólu.

Niekonieczny przeszczep kości

W trakcie klasycznego wszczepienia implantów, zazwyczaj niezbędnym zabiegiem jest przeszczep kości. Po upływie kilku lat od utraty zębów, kość szczęki zanika i jest zbyt osłabiona, a żeby podtrzymać implant. W technice All-on-4® implanty są usytuowane w 4 komputerowo wyznaczonych punktach, a więc lokalizacja nie jest zawężona do określonego miejsca. Nie ma więc potrzeby korygowania stanu kości.

Przystępne koszty

Nie ma co ukrywać odbudowa uzębienia jest drogą procedurą. Tyczy się to zarówno implantów jak i mostów dentystycznych. Zabieg All-on-4® na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie kosztownego. Jeśli jednak porównamy nakłady finansowe na klasyczne leczenie implantologiczne (koszt implantów i odbudowy kości) wraz z opieką przez prawie cały rok to cena procedury All-on-4® okaże się korzystniejsza. Odpadają bowiem koszty przeszczepu kości, potencjalnej lateralizacji nerwu, oczyszczenia zatok itp.

Kompletne leczenie

Fundamentalną zaletą All-on-4® w zestawieniu z innymi metodami odbudowy zębów jest czas. Drugim jest jakość i wygoda. Trzeba pamiętać, że przemiana uśmiechu następuje błyskawicznie. Bezcenny jest efekt naturalnych, przepięknych zębów oraz wygoda ich noszenia.

Fazy metody All-on-4

Krok 1. Osadzenie implantów

Chirurg wszczepia 4 tytanowe implanty w kość szczęki i/lub żuchwy w miejscach określonych wcześniej na bazie tomografii Pacjenta.

Krok 2. Łącznik Multi-unit

Do implantów przytwierdza się specjalne łączniki, na których będzie osadzony most.

Krok 3. Tymczasowy most

Tymczasowy most jest przytwierdzony na stałe w dniu wszczepienia implantów. Jest on całkowicie funkcjonalny i estetyczny.

Stały most All-on-4®

Docelowy most All-on-4® stanowi pracę protetyczną, która jest zrobiona z najwyższej klasy materiałów tj. tytanu, porcelany oraz wysokiej jakości akrylu. Most wygląda prawie identycznie jak naturalne zęby. Tym samym poprawie ulega estetyka twarzy oraz funkcjonalność w zakresie mówienia i żucia. Jest też łatwy do czyszczenia, dzięki temu nie występują trudności w utrzymaniu właściwej higieny.

Etapy zabiegu

Wizyta wstępna

Podczas jej trwania w gabinecie lekarz specjalista dokonuje oceny kondycji zębów i dziąseł Pacjenta. Zleci także wykonanie zdjęcia panoramicznego oraz tomografii komputerowej. Opierając się na nich, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań informatycznych, lekarz dokona oceny kondycji kości na obszarze szczęki i/lub żuchwy oraz zaproponuje właściwą procedurę leczniczą. Jeśli nią będzie All-on-4® to lekarz zaleci odpowiedni wariant tego zabiegu. Objaśni także jak będzie on przebiegał wraz z potrzebą zastosowania jego odpowiedniego rodzaju: standard, high standard, hybryd lub max. W następnej kolejności Opiekun Pacjenta przedstawi cały proces leczenia. W tym czasie Pacjenci mogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegu. Ustalany jest także rodzaj znieczulenia oraz termin wizyty rozpoczynającej i zabiegu.

Zabieg

Dzień zabiegu składa się z dwóch etapów: chirurgicznego i protetycznego. W części pierwszej zostaną wykonane wszystkie działania zabiegowe oraz zostaną osadzone implanty. W dalszej części, w ciągu kilku godzin, Pacjent odpoczywa w specjalnej strefie. W tym czasie chłodzi się miejsce wykonania zabiegu oraz relaksuje. O wszystko dba personel ArsDent. Równolegle nasz technik wykona most, który zostanie przytwierdzony do wszczepionych implantów.

Kontrole

Po zabiegu Pacjent powinien się stawić na usunięcie szwów i pierwszą kontrolę. Następne będą się odbywać co 2 miesiące. W trakcie trzeciej wizyty po ok. 6-8 miesięcy zaczyna się końcowy etap leczenia. Zostają pobrane wyciski i przymiarki do właściwego mostu.

Finał

Na koniec zostanie wymieniony most tymczasowy na stały. Należy pamiętać, że jego posiadanie wymaga przeprowadzania codziennej higienizacji jamy ustnej. Oprócz specjalnie dobranej szczoteczki, pasty i płynu zalecane jest używaniem irygatora wodnego. Dokładnie oczyści przestrzeń pomiędzy dziąsłem i mostem. Można w ostateczności stosować nitkę dentystyczną. Konieczne będą również wizyty u higienistki co 6 miesięcy. W trakcie ich trwania profesjonalnie oczyścimy most, aby był sprawny przez długie lata.

Jeśli jesteś zainteresowany metodą All-on-4 ® napisz do nas lub zadzwoń pod numer 881 034 154.

umów się na konsultacje

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się na konsultacje w naszym gabinesie ArsDent w Rzeszowie. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

NZOZ Ars Dent
ul. Zagłoby 8/14
35-304 Rzeszów
NIP 684 184 73 57

poniedziałek - piątek: 10.00 - 20.00

gabinet@implanty.top 

     rejestracja: +48 881 034 154