Diagnostyka 3D – tomografia komputerowa / pantomogram Rzeszów

Każdy pacjent udając się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej oczekuje, że osiągnięte rezultaty będą zgodne z Jego oczekiwaniami. Dlatego kluczowym elementem jest diagnostyka wykonana przy użyciu nowoczesnych technologii. W naszej klinice ArsDent w Rzeszowie stawiamy na jakość naszych usług, dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w sprzęt diagnostyczny, który pozwala nam precyzyjnie planować leczenie, spełniając nawet najbardziej wymagające oczekiwania pacjentów.

W ArsDent Rzeszów oferujemy cyfrową diagnostykę przy pomocy najnowocześniejszego aparatu Vatech Pax-3D Smart SP, dzięki któremu możemy wykonać:

  • zdjęcie pantomograficzne (2D)
  • tomografię komputerową (3D)
  • zdjęcie obrazowe wewnątrzustne (RTG)

Dawka promieniowania w tym urządzeniu została zmniejszona o 50% w porównaniu do innych urządzeń, dlatego aparatura jest zupełnie bezpieczna nawet dla dzieci. Dla porównania dawka promieniowania podczas badania jest identyczna co 1 godzina lotu samolotem.

 

Tomografia komputerowa Rzeszów

Tomografia komputerowa to metoda diagnostyki 3D pozwalająca uzyskać bardzo dokładny trójwymiarowy obraz tkanek i uzębienia. Badanie jest zupełnie bezpieczne, a dzięki niemu lekarz już po kilku minutach jest w stanie znaleźć np. przyczynę bólu zęba, ilość kanałów, rozmieszczenie tkanek, a także jakość poprzedniego leczenia. Zawarte w tym badaniu informacje są przepustką do bezbłędnej diagnozy i wyboru optymalnej metody leczenia.

Przed zaawansowanymi procedurami, jak wszczepienie implantów czy zabiegi chirurgiczne, tomografia komputerowa pozwala dokładnie zaplanować leczenie, minimalizując ryzyko komplikacji. Ocena struktury kości oraz gęstości kości i struktury anatomicznej jest nieoceniona, szczególnie przy wszczepach implantów.

Tomografia komputerowa to jedno z najważniejszych narzędzi w stomatologii, pozwalające zapewnić pacjentom najwyższy standard opieki oraz bezpieczne i skuteczne leczenie. Jest niezbędnym badaniem do przeprowadzenia nie tylko leczenia implantologicznego, ale również usunięcia ósemek czy leczenia kanałowego.

Zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne)

Podstawową diagnostyką jaką wykonujemy w Rzeszowie w klinice ArsDent jest zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne) dzięki któremu lekarz stomatolog jest w stanie stwierdzić jaki jest ogólny stan jamy ustnej, zawiązków zębów, stan kości żuchwy i szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Zdjęcie panoramiczne pozwala wykryć wiele nieprawidłowości takich jak próchnica, zatrzymane zęby, nieprawidłowo przeleczone kanałowo, nadliczbowe i dodatkowe oraz zmiany okołowierzchołkowe. Na podstawie tego badania stomatolog może zaproponować odpowiednią metodę leczenia.

umów się na konsultacje

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się na konsultacje w naszym gabinesie ArsDent w Rzeszowie. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

NZOZ Ars Dent
ul. Zagłoby 8/14
35-304 Rzeszów
NIP 684 184 73 57

poniedziałek - piątek: 10.00 - 20.00

gabinet@implanty.top 

     rejestracja: +48 881 034 154