stomatologia ślubna

Ślub to wyjątkowa chwila w życiu młodych ludzi. Tak ważne wydarzenie często staje się
pretekstem, by w ferworze przygotowań do tej ceremonii i wesela, odwiedzić gabinet
stomatologiczny. W ArsDent, spychane na później zabiegi, zostaną przeprowadzone
szybko i profesjonalnie. Ich efekt z pewnością zadowoli przyszłe Panny Młode, które olśnią,
zgromadzonych na uroczystości gości, bielą swojego uśmiechu.

W tym poradniku dowiesz się, krok po kroku, jakich zmian możesz oczekiwać oraz ile czasu
potrzeba, ażeby uzyskać oszałamiający efekt pięknego uśmiechu.

niezbędnik Panny Młodej przed wizytą w ArsDent

?kiedy rozpocząć

Decydując się na odwiedzenie naszego gabinetu przed ślubem należy pamiętać, iż osiągnięcie oczekiwanego efektu, przy użyciu opisanych niżej metod, wymaga czasu. Optymalnym momentem do rozpoczęcia zmian w uśmiechu, z zastosowaniem chirurgii stomatologicznej, jest rok przed planowaną uroczystością. To idealny czas, żeby podjąć decyzję o rekonstrukcji zębów za pomocą implantów. Na konsultacji w ArsDent przygotujemy plan leczenia, dostosowany do konkretnej Panny Młodej.

Okres między 6 a 4 miesiącem przed ślubem to dobra pora na wizytę kontrolną i leczenie zachowawcze. W tym czasie można usunąć ubytki oraz wymienić plomby. To też dobra chwila na wdrożenie leczenia kanałowego.

Jeśli natomiast do ślubu zostało 8 tygodni (2 miesiące), jest to optymalny moment na przeprowadzenie higienizacji, a następnie zabiegu wybielenia zębów.

 

rok przed ślubem

Przegląd i wywiad

W ArsDent wszystkie zabiegi, również te z zakresu stomatologii estetycznej, poprzedzone są gruntowną diagnostyką i wywiadem. W jej trakcie lekarz ocenia kondycję jamy ustnej oraz określa stan zdrowia zębów i dziąseł. Po przeprowadzeniu przeglądu zadawane są ogólne pytania dotyczące kondycji Pacjenta, w szczególności na jakie cierpi schorzenia, alergie oraz jakie przyjmuje leki. Wywiad to dobry moment, aby porozmawiać z lekarzem o oczekiwaniach i możliwych wariantach leczenia stomatologicznego.

Implanty 

To nowoczesna i bezpieczna metoda, która pozwala na odtworzenie pięknego uśmiechu. Dzieje się tak dzięki idealnemu dopasowaniu implantu stomatologicznego do naturalnego uzębienia. Pamiętać należy, iż jest to zabieg rozłożony w czasie, warto więc go zaplanować wcześniej. A co robić jeśli do ślubu zostało kilka miesięcy? Warto mimo wszystko odwiedzić gabinet ArsDent i rozpocząć leczenie. Prowadzący lekarz zaproponuje tymczasową, estetyczną odbudowę zęba, która nie popsuje radości z tej pięknej chwili życia.

Licówki 

Dzięki tej metodzie można osiągnąć efekt pięknego, „hollywoodzkiego” uśmiechu, bez bólu i dyskomfortu. Licówki to cienkie nakładki, który są przyklejane na powierzchnię zęba. Tym samym ukrywają niedoskonałości, pozwalając na pokrycie wypełnień, przebarwień oraz zmianę kształtu zębów. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość szybkiej korekty uśmiechu bez konieczności długotrwałego i kosztownego leczenia. Licówki pozwolą każdej pannie młodej poczuć się jak gwiazda na „czerwonym” dywanie.

6-4 miesiące przed ślubem

Leczenie ogólne

Są to zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej. Najczęściej polegają na usunięciu próchnicy oraz uzupełnieniu ubytków. Do tej kategorii należy zaliczyć także leczenie kanałowe, zwykłe oraz z użyciem mikroskopu. W naszym gabinecie również Panny Młode zastąpią „stare” plomby na nowe, bardziej estetyczne i trwałe. Pacjenci ArsDent mają gwarancję, że leczenie będzie przeprowadzone na najwyższym poziomie, przez specjalistów posiadających duże kompetencje i kwalifikacje.

2 miesiące przed ślubem

Higienizacja

Higienizacja polega na usunięciu z zębów kamienia, osadów i przebarwień. Należy przypomnieć, iż zabieg ten powinien być systematycznie wykonywany. Jest podstawową procedurą, której powinna się poddać każda przyszła Panna Młoda. Higienizacja ma wpływ nie tylko na wygląd zębów, ale również na zdrowie jamy ustnej oraz świeżość oddechu. Przeprowadzana jest obowiązkowo przed wybielaniem zębów.

Wybielanie

Wymieniony w tytule zabieg to „ulubieniecwiększości Panien Młodych. Po jego przeprowadzeniu kolor szkliwa może być bielszy o siedem poziomów, w porównaniu z barwą wyjściową. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji preparatów, wybielanie w naszym gabinecie nie jest obarczone ryzykiem wystąpienia nadwrażliwości zębów i dziąseł. Warto także wspomnieć, iż zabieg przeprowadzany jest na wyleczonych zębach, nie później niż dwa tygodnie przed ślubem.

Jeśli jednak nie masz tyle czasu na metamorfozę zębów, to i tak zapraszamy Cię do ArsDent.

Na konsultacji z naszym lekarzem specjalistą dowiesz się jakie możemy zastosować rozwiązania, aby przywrócić Ci olśniewający uśmiech.

Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy także Panów Młodych, którzy chcą dorównać pięknem zębów swoim partnerką.
Ponadto nasz gabinet prowadzi sprzedaż Voucherów upominkowych o wartości 250 zł, na kompleksową higienizację przedślubną. Już dziś bliskie osoby Panny i Pana Młodego mogą spełnić ich marzenia o idealnym uśmiechu.

umów się na konsultacje

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się na konsultacje w naszym gabinesie ArsDent w Rzeszowie. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

     rejestracja: +48 881 034 154