Dlaczego wciąż tak wiele osób marzy o białym uśmiechu zamiast go po prostu mieć? Jakie są dostępne metody i czy warto się na nie decydować?

Wybielanie – na czym polega jego trudność?

Każdy marzy o pięknym i białym uśmiechu – tak zaczyna się niemal każdy artykuł o wybielaniu, zdrowiu naszych zębów czy ich leczeniu. Na czym więc polega trudność w białych zębach? Jakie są dostępne metody wybielania i czy w ogóle warto decydować się na nie?

Produkty

Niewątpliwie większość produktów spożywczych nie sprzyja utrzymaniu jasnego koloru naszych zębów. Wiele z nich powoduje przebarwienia, które negatywnie wpływają na wygląd i wiek naszych zębów. Dlaczego wiek? Zapraszamy do przeczytania artykułu o tym, jak ująć sobie 5, 10, a nawet 20 lat – kliknij TUTAJ Mimo wielu czynników niekorzystnie wpływających na nasze zęby jest siła, która może to pokonać – nowoczesna stomatologia. Możliwości jest wiele – prostsze i trudniejsze, dające szybkie efekty i te wymagające czasu, a także tańsze i droższe. Wybór metody zależy jednak od Twojej decyzji bądź predyspozycji Twojego uzębienia. Wszystko jest jednak realne, a trudność w wybielaniu polega co najwyżej na uprzedzeniach do zabiegów stomatologicznych bądź niewiedzy. Dlatego już teraz zapraszamy na bezpłatne konsultacje – podczas spotkania dowiesz się jaka metoda będzie najlepsza właśnie dla Ciebie! Kliknij tutaj i wypełnij formularz.

Od czego zacząć wybielanie?

Higienizacja, czyli profesjonalne czyszczenie zębów to początek drogi do białego uśmiechu. Niezbędne jest usunięcie kamienia nazębnego, następnie polerowanie i fluoryzacja zębów. Problem jednak w tym, że to nie tylko pierwszy krok do wybielania, ale przede wszystkim to podstawowy zabieg, który każdy z Nas powinien przeprowadzać co najmniej 2 razy w roku! Dlaczego? Bowiem to jedyna metoda do utrzymania właściwej higieny jamy ustnej. Wtedy niestraszne nam żadne barwiące produkty żywnościowe. Jednak nie decydując się na higienizację nie tylko fundujemy naszym zębom żółty odcień, ale także zwiększamy szanse na powstanie próchnicy. Regularnie myjąc zęby, a nawet płucząc je po każdym posiłku nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich luk i zakamarków zębowych. Dlatego zalecamy higienizację, podczas której higienistka stomatologiczna skutecznie zadba o Państwa zęby. Ponadto podczas czyszczenia łatwo i dokładnie zweryfikujemy stan zdrowia zębów. Jeżeli już to Państwa przekonało – zapraszamy na wizytę.

A co z wybielaniem?

Serdecznie polecamy metodę gabinetową z użyciem profesjonalnych nakładek. Podczas wizyty zostanie pobrany wycisk szczęki. Dzięki temu możliwe będzie przygotowanie specjalnych nakładek wybielających. Mając je aplikujemy bezpośrednio na nie żel wybielający i zakładamy na zęby. Sposób ten jest bezpieczny i prosty, jednak efekty osiągniemy dopiero po dwóch tygodniach stosowania nakładek. Dopiero.. a może już?

Inną metodą jest wybielanie Prevdent. To bezpieczny system stosowany w gabinecie stomatologicznym. Technologia ta reminalizuje szkliwo i znacząco zmniejsza nadwrażliwość. Naszym zębom przywracana jest naturalna biel, a także stają się zdrowsze.

To jednak nie jedyne metody na biały uśmiech. Przeczytaj także o implantach klikając tutaj.

Powyżej mogli Państwo przeczytać, że metody te są bezpieczne, dlatego na pytanie Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Odpowiadamy zdecydowanie TAK. Wybielanie jest bezpieczne dla naszego szkliwa, jednak musimy pamiętać, że każdy zabieg powinien być wykonywany profesjonalnie. Ponadto wybielanie nie osłabia zębów i nie przyczynia się do wzrostu podatności na próchnicę.

A jak długo możemy cieszyć się białym uśmiechem?

Średni czas utrzymywania się efektu to 2 lata. Ważna jest jednak konsekwencja w postaci regularnej higienizacji. Jeżeli mają Państwo więcej pytań bądź są już zdecydowani na zabieg higienizacji lub wybielania zapraszamy do wypełnienia formularza klikając tutaj.

Zapraszamy również do przeczytania artykułu o MITACH w wybielaniu – tutaj.