Dziś obalamy dla Was dwa kolejne naturalne/alternatywne sposoby wybielania zębów. Tym razem skupimy się na metodach, są równie skuteczne jak zwiększenie częstotliwości mycia zębów pastą, ale nie zaszkodzą szkliwu.

SKÓRKA OD BANANA

Efekt wybielania zębów ma pojawić się po pocieraniu ich jej lekko szorstkim wnętrzem, które zawiera dużo potasu, magnezu i manganu. W rzeczywistości, z perspektywy badań naukowych, działa ona dokładnie na tej samej zasadzie, jak zwiększenie częstotliwości tradycyjnego mycia, nitkowania i płukania jamy ustnej. Nie będziemy mieć bielszych zębów, ale przynajmniej zjemy sobie trochę bananów!
 

OLEJ KOKOSOWY

Jego skuteczność ma być oparta na absorbowaniu bakterii toksyn i usuwaniu ich z jamy ustnej po zakończonym płukaniu nim jej wnętrza. Efekt ma być widoczny po kilku miesiącach stosowania. W rzeczywistości ten sam efekt da nam samo zwiększenie częstotliwości oczyszczania zębów. Co ciekawe, nadal będzie on lepszy niż w przypadku płukania ust olejem kokosowym. Badania nie pozostawiają wątpliwości – olej nie jest środkiem wybielającym.