Higienizacja jamy ustnej jest serią profilaktycznych zabiegów stomatologicznych, usuwających osad i naloty odkładający się na zębach (podczas jedzenia, picia i stosowania używek) i wzmacniających powierzchnię zębów.

Na czym dokładnie polega higienizacja?

Kompletna i profesjonalna higienizacja jamy ustnej składa się z trzech etapów. 

Pierwszym z nich jest tzw. scaling, czyli usuwanie złogów nazębnych z użyciem urządzeń ultradźwiękowych. 

Następny zabieg to piaskowanie, który usuwa przebarwienia spowodowane piciem napojów takich jak kawa i herbata lub paleniem tytoniu. Przeprowadzany jest przy użyciu profesjonalnej piaskarki Kavo. Specjalny preparat stosowany w ArsDent zawiera oczyszczające mikroperełki przetaczające się przez powierzchnię szkliwa polerując je, ale nie naruszając jego struktury.

Ostatnim etapem jest polishining i fluoryzacja, dzięki którym szkliwo zębów zostaje wzmocnione. Dodatkowo duża ilość fluoru zmniejszy ryzyko rozwoju próchnicy.

Obawiasz się o ból i bezpieczeństwo swoich zębów? 

Każdy z zabiegów wchodzących w skład higienizacji jamy ustnej jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jednak jeśli warstwa osadu jest zbyt duża możesz odczuwać lekki dyskomfort podczas scalingu. Dlatego tak ważne jest, aby zabiegi higienizacji przeprowadzać systematycznie. Dzięki temu masz nie tylko profesjonalnie oczyszczone i wzmocnione zęby, ale także zapobiegasz rozwojowi poważnych chorób przyzębia.

Zmień kolor swojego uśmiechu na Jesień! 

ArsDent zaprasza na profesjonalne zabiegi higienizacji jamy ustnej.

Zadzwoń i umów się na wizytę 669 610 400