implanty

Utrata zębów doprowadza nie tylko do pogorszenia uśmiechu, ale także niekorzystnie wpływa na komfort życia. Dlatego kluczowe jest, abys szybko rozpocząć leczenie, ( uzupełnienie brakującego zeba) którego elementem może być wszczepienie implantów. Dzięki tym niepozornym tytanowym „śrubkom” Twoje życie może wrócić do normalności.

Ekspert od implantologii

lek. stom.

Łukasz Walewski

 

Absolwent Wydziału Stomatologii na Akademii Medycznej w Lublinie (2001 r.) oraz wielu prestiżowych stażów (University of Liverpool UK [2000 r.], University of Baltimore USA [2001 r.]) i szkoleń. W latach 2001-2003 pracował, jako wolontariusz na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie.

Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz stomatologii estetycznej. Posiada 20 letnie doświadczenie w dziedzinie implantowlogii

Implanty – najważniejsze fakty

Implant to niewielka tytanowa śruba, która jest osadzana w punkcie, w którym znajdował się przed usunięciem korzeń. Wytwarzany jest z biokompatybilnego materiału, dzięki temu kompletnie się integruje z kością. Leczenie jest więc przeprowadzanie niemal z całkowitą skutecznością.

Najnowocześniejsze metody i technologie wykorzystywane przez zespół ArsDent powodują, że zabieg jest w 100% bezpieczny i komfortowy, co możesz sprawdzić. Wystarczy umówić się na wizytę.

Implant stanowi podporę, do której są mocowane specjalne łączniki. Procedura implantacji jest pierwszym etapem leczenia, dzięki któremu zostaje przywrócona estetyka i pełna funkcjonalność jamy ustnej. Do implantu przymocowywane są korony protetyczne, gdy mamy do czynienia z pojedynczym ubytkiem, mosty protetyczne, przy kilku lukach umiejscowionych obok siebie lub protezy, jeśli leczone jest bezzębie. Leczenie wykonane w naszym gabinecie przywróci utracone zęby, dzięki czemu będziesz mógł czuć radość z olśniewającego uśmiechu.

Innowacyjne rozwiązanie

W celu zapewnienia najlepszych rezultatów kazdy zabieg przeprowadzamy z zastosowaniem nawigacji implantologicznej.

Technologia ta składa się z specjalnego oprogramowania oraz szablonów chirurgicznych. Umożliwia lekarzowi precyzyjne zaplanowanie zabiegu. Wykonywane jest obrazowanie 2D oraz 3D, które ułatwia wybór najbardziej odpowiedniego miejsca do wszczepienia implantów. Dzięki temu uzyskiwany jest najlepszy efekt funkcjonalny oraz estetyczny. Przygotowana wizualizacja pozwala, nie tylko na drobiazgowe planowanie leczenia, jest też źródłem wiedzy dla Pacjenta o procesie rekonstrukcji uzębienia.

Warianty leczenia implantologicznego

Rodzaj leczenia implantologicznego wynika z rozległości braków zębowych, jakimi został dotknięty Pacjent.

Podzielić je możemy więc na:

Pojedyncze ubytki

zostają zrekonstruowane za pomocą pojedynczej korony protetycznej, przytwierdzonej do wszczepionego implantu zębowego. Alternatywnym rozwiązaniem jest przymocowanie specjalnego mostu protetycznego do sąsiadujących z brakiem obrobionych zębów. Metoda ta nie jest polecana gdyż ingeruje w tkanki zębów.

Braki sąsiadujące ze sobą

w sytuacji gdzie ubytki znajdują się obok siebie, najlepszym sposobem leczenia jest odbudowa przy użyciu mostów protetycznych. Wyposażone są w komplet koron protetycznych, które odtwarzają naturalne uzębienie. Montowane są na wszczepionych wcześniej implantach. Most można, tak jak w poprzednim przypadku, przytwierdzić także do wcześniej oszlifowanych zębów.

Bezzębie

tego typu odbudowa nie odbiega, w aspekcie estetycznym i funkcjonalnym, od naturalnego uzębienia. Odbudowa tego rodzaju jest przytwierdzana na stałe (oprócz protezy oventure), czyli Pacjent nie może jej wyjąć z ust.

Wszczepione implanty zębowe nadają stabilność temu rozwiązaniu, znika więc ryzyko wypadnięcia protezy w sytuacji śmiechu lub kichnięcia. Dodatkowo brak sztucznego podniebienia nie przeszkadza w doznawaniu całego spektrum smaków. Te właściwości sprawiają, że odbudowa tego rodzaju, deklasuje tradycyjne odpowiedniki.

darmowy poradnik

Dowiedz się jak wygląda implant i w jakim celu go stosujemy:

zobacz efekty naszych prac

Kompleksowe leczenie

Solidność „made in” Szwajcaria

Szwajcarskie implanty klasy Premium firmy Thommen Medical. Z tego produktu korzystają najbardziej prestiżowe ośrodki stomatologiczne na całym świecie. Implanty INICELL to innowacyjny wyrób, opracowany przez wymienioną firmę, dzięki któremu maksymalnie zmniejszony jest czas leczenia.

Można je obciążyć już po trzech tygodniach. Na dodatek użyte technologie powodują, że jest większa przewidywalność w czasie leczenia „ciężkich” przypadków oraz wyższa stabilność implantu w początkowej fazie gojenia. Z tego powodu produkt szwajcarskiej firmy Thommen Medical zdobyły uznanie na całym świecie, dlatego również jest używany w ArsDent.

Zyski z leczenia implantologicznego

Najważniejszym argumentem przemawiającym za rozpoczęciem leczenia implantologicznego jest jego skuteczność, niemalże 100%. Szybkie podjęcie leczenia jest w stanie zapobiec zanikowi tkanki kostnej, a tym samym chroni przed komplikacjami podczas przyszłego leczenia. Wszczepione implanty zębowe łączą się z otaczającymi tkankami, tym samym zapobiegają ich zanikowi.

Należy także zauważyć, że rekonstrukcja bazująca na implantach charakteryzuje się bardzo dużą estetyką, prawie nie odbiega od naturalnego uzębienia. Prezentowane rozwiązanie, szczególnie w odniesieniu do protez na implantach, jest bardzo trwałe i stabilne. Nie ma więc możliwości, że odbudowa wypadnie w trakcie śmiechu czy jedzenia. Brak jest też elementów ograniczających podniebienie, Pacjenci mogą więc cieszyć się pełnym spektrum smaków.

Eksperci

Efektywność leczenia zależy głównie od doświadczenia lekarza. Dlatego gabinet ArsDent współpracuje z ekspertami, którzy zdobyli wykształcenie i doświadczenie na prestiżowych uczelniach w kraju i zagranicą oraz w renomowanych ośrodkach stomatologicznych na całym świecie. Nasi lekarze bez przerwy podwyższają swoje kompetencje na różnych szkoleniach i kursach. Są więc na bieżąco z najnowszymi trendami w stomatologii. Posiadają także dużą wiedzę z zakresu pracy z Pacjentem. Potrafią dbać o ich dobre psychiczne samopoczucie, szczególnie u tych osób, które panicznie boją się leczenia stomatologicznego (dentofobia).

Komfortowe leczenie

W naszym gabinecie przykładamy dużą wagę do bezbolesności oraz komfortu leczenia. Z tej przyczyny w codziennej pracy, korzystamy z najnowszego rozwiązania w tym aspekcie.

Diagnostyka trójwymiarowa

Precyzyjna diagnostyka jest częścią każdego leczenia. Dzięki niej lekarz identyfikuje problemy i tworzy plan leczenia. Tym samym jego przebieg staje się transparentny oraz znacznie zmniejsza się ryzyko pojawienia powikłań. Proces diagnostyczny w ArsDent jest wspomagany przez sprzęt najnowszej generacji. Pozwala na szybką i komfortową analizę uwarunkowań zdrowotnych Pacjenta.

o najnowocześniejszej aparatury wspomagającej, używanej przez lekarza stomatologa, należy tomograf komputerowy, który pokazuje trójwymiarowy obraz tkanek, oraz aparat RTG. Natychmiastowa możliwość przeprowadzenia wymagających badań, znacznie przyśpiesza proces leczenia. Jest to bezdyskusyjne ułatwienie dla lekarza i Pacjenta, które oszczędza czas. Nie jest on marnowany na poszukiwanie odpowiednich placówek diagnostycznych.

Fazy leczenia implantologicznego

1

Pierwszą fazę stanowi sporządzenie kompleksowej diagnostyki, która umożliwia zaproponowanie Ci konkretnych rozwiązań, które przyniosą satysfakcjonujące efekty. W trakcie konsultacji zostanie także przedstawiony harmonogram oraz wstępna wycena leczenia. Tym samym masz pełen wgląd w przebieg procesu rekonstrukcji. W tej fazie korzystamy także z najnowszej generacji tomografii CBCT oraz nawigacji implantologicznej firmy Thommen. Masz więc 100% gwarancję precyzji wykonania zabiegu.

2

Jeśli po zakończeniu badań dojdzie do rozpoznania zaniku kości, niezbędne będzie wykonanie dodatkowego zabiegu. Nasz specjalista od implantologii będzie musiał przeprowadzić sterowaną regenerację kości lub podnieść dno zatoki szczękowej. O nich przeczytasz na specjalnie przygotowanej stronie dotyczącej chirurgii stomatologicznej. Oba zabiegi są całkowicie bezbolesne, dzięki użyciu efektywnego znieczulenia.

3

Kolejną częścią leczenia jest wszczepienie tytanowych implantów w miejscu po usuniętych korzeniach. Do nich przytwierdzone są specjalne łączniki, które umożliwiają montaż odbudowy protetycznej. Proces łączenia implantu z kością trwa około miesiąca.

4

Ostatnią fazą leczenia jest wykonanie właściwej odbudowy protetycznej. W ArsDent wszystkie korony są przykręcane, tym samym minimalizujemy do 0 ryzyko przyszłych powikłań. Do ich wykonania potrzebne są wyciski zębów, które po realizacji przesyłane są do pracowni protetycznej. Jeśli odbudowa spełnia wszelkie parametry i oczekiwania Pacjenta, zostaje przymocowana na stałe.

Od tego momentu będziesz mógł czuć satysfakcję i radość z odzyskania pięknego i kompletnego uśmiechu.

Zdekompletowane uzębienie znacznie pogarsza komfort życia.

Pamiętaj, że możesz ten stan zmienić, a Twój piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki.
Zatroszcz się o zdrowie swojej jamy ustnej i ciesz się już dziś życiem.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę to
zadzwoń pod numer 881 034 154
lub wypełnij formularz kontaktowy.

FAQ – często zadawane pytania:

Jakie są przeciwwskazania, uniemożliwiające wszczepienie implantów?

W trakcie leczenia implantologicznego Pacjent nie może palić tytoniu. Należy też wiedzieć, że brak wystarczającej ilości tkanki kostnej, może doprowadzić do konieczności jej odbudowy. Osoby leczące się na przewlekłe choroby, powinny przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem prowadzącym

Ile trwa wszczepienie pojedynczego implantu?

Zazwyczaj zabieg osadzenia jednego implantu trwa około 15 minut.

W jakich sytuacja rekomendowany jest zabieg wszczepienia implantów.

W szczepienie implantów zaleca się już wtedy, gdy pojawi się pojedyncza luka. Dzięki implantowi zahamowany zostaje proces zaniku kości i bez komplikacji można osadzić rekonstrukcję protetyczną: koronę – pojedynczy ubytek, most – kilka sąsiadujących obok siebie braków, protezę – zupełne bezzębie.

umów się na konsultacje

Wypełnij i wyślij formularz, aby zapisać się na konsultacje w naszym gabinesie ArsDent w Rzeszowie. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

NZOZ Ars Dent
ul. Zagłoby 8/14
35-304 Rzeszów
NIP 684 184 73 57

poniedziałek - piątek: 10.00 - 20.00

gabinet@implanty.top 

     rejestracja: +48 881 034 154