Każdy z nas marzy o pięknym, zadbanym uśmiechu. Niestety z różnych powodów nie wszyscy mogą się nim cieszyć. Najczęściej bakterie odpowiedzialne za próchnicę, u niektórych z nas, tak bardzo uszkadzają strukturę zębów, że lekarz stomatolog nie jest wstanie odbudować zniszczeń. W efekcie dochodzi do utraty estetyki, w obrębie jamy ustnej. Sprawdzoną metodą na jej przywrócenie są implanty zębowe. W niniejszym artykule zostanie opisany przebieg leczenia tego typu, które realizowane jest w czasie kilku wizyt, w gabinecie ArsDent. Proces odzyskiwania zdrowego uśmiechu składa się z czterech, następujących po sobie, fazach.

Faza 1 – przygotowawcza

Na pierwszej wizycie lekarz zbiera, informacje o stanie zdrowia pacjenta. Między innymi zadaje pytania dotyczące historii leczenia stomatologicznego. Ta faza to dobry czas, aby powiedzieć lekarzowi o oczekiwaniach, związanych z odtworzeniem pięknego uśmiechu. Następnie kontroluje stan jamy ustnej i określa możliwości przywrócenia jej estetyki. Po tej analizie implantolog kieruje na badanie tomografem komputerowym. Zdjęcia tomograficzne 3D dają możliwość pełnej oceny stanu kości szczęki i dziąseł. Dzięki nim lekarz jest w stanie określić, w którym miejscu można osadzić implant. Po zakończeniu analizy obrazu tomografii, formułowany jest plan leczenia oraz wstępnie szacowane są jego koszty.

Pacjenci w naszym gabinecie mogą także zobaczyć projektowane zmiany dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Dzięki drukowi 3D istnieje możliwość założenia implantów i zobaczenia w lustrze projektowanego efektu.

Jeśli pacjent zaakceptuje zaproponowany harmonogram leczenia, wykonywane są wyciski zębów. Są one niezbędne przy opracowaniu jednej lub kilku nowych koron, które będą identyczne jak te utracone.
Następnie stomatolog usuwa kamień nazębny. Trzeba pamiętać, iż bakterie wegetujące na nim i osadzie nazębnym, mogą zaburzyć gojenie po zabiegu.

Faza 2 – zabieg

Po zakończeniu procedur przygotowawczych, na kolejnej wizycie, lekarz wszczepia implant. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu. Miejsce do osadzenia implantu wyznaczane jest w oparciu o symulację, przeprowadzoną przez specjalny program komputerowy, który tworzy dane bazowe na podstawie obrazu tomograficznego 3D. Ponadto dzięki wykorzystaniu specjalnego szablonu, który jest zakładany na dziąsło pacjenta, implantalog wykonuje zabieg z niezwykłą precyzją. Jego użycie gwarantuje, że implant zostanie wszczepiony szybciej i mniej inwazyjnie.

Faza 3 – kontrola

Po 7-10 dniach przeprowadzana jest kontrola. W trakcie jej trwania lekarz sprawdza, czy gojenie tkanek wokół implantu przebiega prawidłowo. Pacjent jest także pouczany, w jaki sposób wspierać ten proces, który będzie trwał parę miesięcy. W tym czasie tytanowy implant połączy się na stałe z kością, wygoją się także dziąsła wokół niego.

Faza 4 – montaż korony

Na ostatniej wizycie, która dla każdego pacjenta jest najprzyjemniejsza, ostatecznie zostaje zakończony proces przywracania estetyki uśmiechu. W trakcie niej lekarz nakłada na wszczepiony implant koronę zęba. Jeśli idealnie ona pasuje, to zostaje na stałe połączona z implantem. Zdarzają się przypadki, że potrzebna jest niewielka korekta korony, w takiej sytuacji pacjent jest umawiany na dodatkową wizytę.

Zarejestruj się już dziś na wizytę w ArsDent

Implanty Rzeszów

#rzeszow #stomatolog #implantolog #implant #higienizacja #zęby