Każdego dnia jesteśmy zaskakiwani niesamowitymi rozwiązaniami w różnych dziedzinach. Fascynuje nas rozwój komputerów i telefonów komórkowych, szokuje chirurgia plastyczna i cieszą efekty współczesnej transplantologii. A jak jest ze stomatologią? Nowoczesna stomatologia także potrafi zaskoczyć i dziś ma nam naprawdę wiele do zaoferowania.

Kiedyś wizyta w gabinecie stomatologicznym wiązała się ze stresem i obawami przed bólem, strasznym dźwiękiem borowania i dziwnymi zapachami. XXI wiek to jednak zupełnie inne doznania i o wspomnianych wcześniej możemy śmiało zapomnieć. Walka o zdrowy i piękny uśmiech to walka jedynie z nazwy. Zabiegi, jakie oferuje nam nowoczesna stomatologia są szybsze, bezbolesne, trwalsze i przede wszystkim dające znakomite rezultaty. Dziś bowiem nie ma być jedynie ładnie i poprawnie. Dziś ma być zdrowo i naturalnie. Ponadto stomatologia przestaje być kojarzona tylko z leczeniem i obowiązkiem, a zaczyna być traktowana jak wizyta w salonie kosmetycznym czy w gabinecie masażu. Ma być przyjemna i dawać wymarzone efekty. A co dokładnie zrewolucjonizowało współczesną stomatologię? Co sprawia, że nowoczesna stomatologia jest tak szanowana i uwielbiana?

Stomatologia anti-aging

Odpowiednio dobrane i przeprowadzone zabiegi stomatologiczne korzystnie wpłynął na Twoje zęby, ale mogą także wymodelować twarz. Każdy ubytek może powodować zapadnięcie ust bądź policzków, co w efekcie zmienia rysy twarzy. Dlatego uzupełnienie zgryzu, założenie koron i licówek, ustalenie nowej wysokości zgryzu pomoże uzyskać lepszy wygląd twarzy, pełniejsze usta, podniesienie policzków, a nawet spłycenie zmarszczek. Niesamowite, prawda?

Bielsze zęby

Dziś może brzmi to banalnie, ale kto nie marzy o białym uśmiechu? Na pewno ten, kto skorzystał z nowoczesnych metod wybielania oferowanych przez gabinety stomatologiczne. Metod jest mnóstwo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jednak jest to, że są one coraz bezpieczniejsze i dające szybsze efekty.

Nowe gabinety

Współczesny gabinet stomatologiczny to pomieszczenie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Skanery 3D, programy do wizualizacji uzębienie, fotografie cyfrowe, lasery… Te wszystkie niesamowite urządzenia to nie tylko ułatwienie dla stomatologa, to przede wszystkim precyzyjna diagnostyka, szybsze leczenie i lepsze efekty. To także komfort dla pacjenta, a raczej dla.. klienta. Koniec z niewygodnym siedzeniem przez wiele godzin i bolesnymi zabiegami. A skoro nowoczesny sprzęt to także nowoczesne narzędzia – pojawiły się narzędzia stomatologiczne, których końcówki wykonane zostały z szafiru! Dlaczego właśnie szafir? Bowiem to najtwardszy (zaraz po diamencie) kamień szlachetny, dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe. Udowodniono także, że szafir korzystnie wpływa na obniżanie ryzyka powracania próchnicy oraz ułatwia aplikację niektórych materiałów stomatologicznych.

Ortodoncja

Niewidoczne aparaty na zębach to może już nie zaskoczenie, ale z pewnością wciąż powód do dumy. Szyny stały się wsparciem dla osób, które chciały podjąć leczenie ortodontyczne, ale nie potrafiły przelamać się w kwestii widocznych drucików na zębach.

W ArsDent największą dumą jest jednak implantologia. To właśnie ona dała nadzieję i świetne efekty naszym klientom na zdrowy, piękny i NATURALNY uśmiech. Więcej o implantach przeczytasz tutaj.

Zapraszamy na konsultacje do ArsDent