Czy kobiety i mężczyźni mogą mieć tak samo białe zęby? Kto lepiej dba o zęby? Czy kobietom jest łatwiej zadbać o zęby niż mężczyznom? Czas na kolejne starcie płci w kwestii zębów.

ArsDent to damsko-męski zespół, który jest zgrany, oparty na przyjaźni i zaufaniu. Wspólnie szkolimy się, uczymy od siebie i motywujemy do dalszego rozwoju. Ostatnio jednak wzięliśmy pod pióro małe starcie kobiet i mężczyzn. Pisaliśmy już o płci zębów – tak tak, nasze zęby mają płeć – sprawdź jaką płeć mają Twoje zęby klikając tutaj. Pisaliśmy także o nierówności płci w kwestii próchnicy – tutaj. A teraz rozpoczynamy małe starcie – kobiety kontra mężczyźni – w kategorii białych zębów!

Panie czy Panowie

Polacy wciąż boją się wizyt u dentysty, choć wysoki poziom usług stomatologicznych w naszym kraju sprawia, że liczba ta z każdym rokiem maleje. Dlaczego jednak tyle osób nadal unika wizyt odpowiedzieliśmy sobie tutaj. Tym razem zastanowimy się kto lepiej dba o swoje zęby i dlaczego. Mamy nadzieję, że uda się wyciągnąć wnioski po przeczytaniu artykułu.

Powszechnie uważa się, że to kobiety bardziej o siebie dbają. My jednak za zwycięzców damy dziś mężczyzn. W czym? No niestety nie w dbaniu o zęby.. Mężczyźni wygrywają w takich konkurencjach jak brak szczoteczki, nie chce mi się, przysnęło mi się = mycie zębów raz dziennie.

Doceniamy szczerość naszych klientów, dlatego chcemy też wyróżnić ich w jednej dobrej kategorii, w której mężczyźni wiodą prym – używają płynów do płukania oraz nici dentystycznych. Kobiety owszem stawiają na wizyty kontrolne w gabinecie, częściej myją zęby, jednak nie przepadają za płynami do płukania. Może cała magia tkwi w mocnych smakach płynów i dlatego to mężczyźni częściej po nie sięgają zaraz po umyciu zębów.

Wnioski?

Kobiety lepiej dbają o swoje zęby, a w razie ubytków lub innych problemów zębowych częściej decydują się na rozwiązania obecne w nowoczesnej stomatologii, w tym na popularną dziś implantologię (zachęcamy do przeczytania naszego poradnika dot. implantów).

Musimy pamiętać o konsekwencjach nieleczenia zębów. Warto więc przeczytać jaką stosować dietę, by zachować dłużej zdrowe zęby, jak je szczotkować i nie zniechęcać się do wizyt w gabinetach. Jeżeli zadbamy o odpowiednie akcesoria i poświęcimy naszym zębom nieco więcej czasu niż minutę rano i wieczorem, to wizyty w gabinecie stomatologicznym ograniczą się do rzadkich (dwa razy do roku), przyjemnych, krótkich i niedrogich wizyt kontrolnych.

Dlatego już dziś umów się na wizytę kontrolną w ArsDent.