Trochę pisaliśmy już na temat wpływu stanu uzębienia na nasze zdrowie. Podkreślaliśmy także, że polska stomatologia zajmuje wysokie miejsca w rankingach jakości leczenia. Niestety w kwestii występowania próchnicy jesteśmy na jednym z gorszych miejsc w Europie.

Nieleczona próchnica to źródło poważnych konsekwencji. Może powodować utratę zęba, a nawet choroby nerek i.. serca! Dlatego warto dbać o zęby i korzystać z nowoczesnej stomatologii oferowanej w naszym kraju. W ArsDent nie tylko zaproponujemy najlepsze rozwiązania, ale także chętnie odpowiemy na Państwa pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

POLSKA PRÓCHNICA

Sporo mówi się o występowaniu próchnicy u dzieci i młodzieży, niestety stan zdrowia zębów nieco starszych Polaków także potrafi rozczarować. Nie jest już (niestety) niczym nowym, gdy zgłasza się osoba przed 40. rokiem życia z co najmniej trzema lukami zębowymi. Brak uzębienia nie jest dziś jednak problemem, bo metod, takich jak np. implanty, które idealnie oddadzą efekt naturalnego zęba, jest wiele. Ale czy o to chodzi, by korzystać z tych możliwości, bo nie mieliśmy ochoty dbać o stałe zęby? Warto zastanowić się, czy nie lepsza jest profilaktyka niż leczenieZ kolei u ok. 30% osób w wieku emerytalnym występuje całkowity brak własnych zębów. Dla porównania, w Szwajcarii czy Szwecji jest to zaledwie 2-3%

ZAPALENIE

Bynajmniej nie będzie to tekst o szkodliwości palenia, choć nie zaprzeczamy! Palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego zdrowia, w tym zdrowia zębów! Teraz jednak skupmy się na zapaleniu przyzębia, które może prowadzić do utraty zębów. Jest to zjawisko dość częste w naszym społeczeństwie, które mocno przyczynia się do posiadanych przez nas fatalnych wyników związanych ze zdrowiem zębów na tle Europy. Zapalenie przyzębia może mieć związek z różnymi chorobami, np. z cukrzycą czy miażdżycą. Co ważne, jeżeli zaniedbamy leczenie tej choroby może ona negatywnie wpłynąć na nasz cały organizm!

Od czego zaczynają się kłopoty?

Od dość niewinnych objawów, takich jak tkliwość dziąseł, odczuwalny ból przy szczotkowaniu czy krwawienie. Jeżeli zaniedbamy te objawy, to możemy doprowadzić do silnego bólu i obrzmiałych, czerwonych dziąseł – wówczas rozwija się zapalenie przyzębia. Pomiędzy dziąsłami a zębami powstają kieszonki, które stanowią środowisko namnażających się intensywnie bakterii. Kieszonki te z czasem się pogłębiają prowadząc do rozchwiania zębów, a nawet ich przemieszczenia tworząc szpary!

ZAPALENIE ORGANIZMU

Zapalenie przyzębia to nie tylko zapalenie miejscowe – w jamie ustnej, to stan zapalny całego organizmu. Co to oznacza? Osoba ze stwierdzonym zapaleniem przyzębia jest bardziej narażona na różne choroby, m.in. wcześniej wspomnianą cukrzycę czy miażdżycę, a także na liczne powikłania z nimi związane.

Co robić?

WSPÓŁCZESNA WALKA Z PRÓCHNICĄ

Nie zaskoczymy nikogo odpowiedzią co robić, by nie spotkać się z wyżej opisanymi problemami. Wystarczy… częste i prawidłowe czyszczenia zębów, a także dwie wizyty rocznie w gabinecie stomatologicznym. Warto postawić na profilaktykę! Przy stałej higienizacji zauważymy poprawę, zmniejszymy stan zapalny, odbudujemy kość, a nawet nasze zęby przestaną się ruszać.

Współczesna stomatologia oferuje wiele możliwości, dlatego w ArsDent znajdą Państwo dla siebie idealne rozwiązania. Skuteczność jest jednak zależna także od Państwa pracy. Tylko przy regularnych wizytach oraz dbaniu o zęby wszystkie dostępne metody są skuteczne i trwałe.

To jak z kupnem samochodu prosto z salonu. Nic nam po nowym, świetnym sprzęcie, jeżeli regularnie nie robimy mu przeglądów, nie dbamy o niego. Po kilku latach wygląda gorzej niż samochód „sąsiada”, który o niego rzetelnie dbał.

Umów się na wizytę już dziś!