Odczuwasz strach przed wizytą u Stomatologa? Dlaczego wciąż boimy się dentystów? Z jakiego powodu unikamy wizyt i leczenia pomimo odczuwania silnego bólu?

Nowoczesna stomatologia – właśnie tak należy określić dzisiejsze metody leczenia i profilaktyki stomatologicznej. Wyraźny wzrost poziomu leczenia, sukcesy polskich stomatologów na arenie międzynarodowej, ich uznanie i szacunek wśród lekarzy z całego świata – czynniki, które powinny mobilizować obywateli do regularnych wizyt. Krąży niepisana zasada, że każdy rok bez wizyty u lekarza to jeden zepsuty ząb. Oczywiście nie jest to zasada potwierdzona naukowo, ale służyć ma zobrazowaniu, jak ważna jest profilaktyka, higienizacja i dbanie o to co cenne. Łatwiej jest bowiem wybrać się na wizytę profesjonalnego czyszczenia zębów, zwykły przegląd czy drobne uzupełnienie wypełnień niż ratowanie zęba lub jego usunięcie.

 

Czego tak naprawdę się boimy?

 

Pozornie odpowiedź mogłaby być jedna – bólu. Z jednej strony może wydawać się ona oczywista, bo to główne skojarzenie związane z leczeniem zębów. Z drugiej strony dziś jest już nieuzasadniona, bowiem dostępne są różne techniki uśnieżenia bólu, dzięki czemu leczenie staje się bezbolesne dla pacjenta.

 

Z jakiego jeszcze powodu nie chcemy chodzić do dentysty?

 

Kolejnym problemem jest strach przed kwotą, jaką możemy usłyszeć po kompleksowym leczeniu. UWAGA! W każdym gabinecie powinni mieć Państwo możliwość ustalenia kwoty jeszcze przed leczeniem. W trakcie leczenia można dopytywać o wszystko, w końcu zależy Nam na Państwo komforcie i pełnym zadowoleniu. Ponadto profesjonalne gabinety stomatologiczne obsługują firmową stronę internetową, na której udostępniony jest cennik. Mimo to, zawsze warto skorzystać z możliwości rozmowy na ten temat.

 

Kolejnym powodem, dla którego unikamy leczenia zębów to… stan naszego uzębienia. Co to oznacza? Wiele osób boi się diagnozy, informacji o tym, w jakim stanie są nasze zęby. Boimy się werdyktu, że czeka nas długie leczenie. Do tego zapewne bolesne i kosztowne? Czas to obalić i dać sobie szanse na zdrowy i piękny uśmiech! Zapraszamy Państwa na konsultacje wypełniając formularz – tutaj.

No tak, ale czy boimy się tylko bólu, kosztów i strasznej diagnozy?

Okazuje się, że pomimo wysokiego zaufania społecznego do lekarzy wiele osób obawia się, czy stomatolog jest profesjonalistą. W ArsDent nie muszą się Państwo tego obawiać. Nasz Zespół stale się szkoli, co mogą Państwo śledzić na naszym profilu facebookowym – tutaj.

KOLEJKI!

Wydawałoby się, że kolejka to symbol PRL-u. Niewątpliwie jednak to także symbol przychodni publicznych. O kolejki jednak nie należy się martwić w ArsDent, gdyż każdy z Państwa umawiany jest na indywidualną godzinę przy zapewnieniu odpowiedniej ilości czasu. Każda wizyta ustalana jest indywidualnie, nie da się bowiem wyznaczyć tyle samo czasu na wizytę kontrolną, co na, np. wszczepienie implantu.

Jak więc przełamać strach przed wizytą u dentysty?

W ArsDent spotkają się Państwo z profesjonalnym i życzliwym podejściem. Przy pierwszym spotkaniu rozwiejemy wszelkie wątpliwości na temat wizyt i profilaktyki/leczenia. Postaramy się sprawić, by bardziej postrzegali Państwo u nas wizyty jak wizyty w salonie kosmetycznym niż gabinecie lekarskim. Świadcząc profesjonalne usługi stworzymy przyjemną atmosferę. Zapewniamy estetyczny wygląd gabinetu i uśmiechnięty personel. W końcu to właśnie uśmiech jest najlepszym środkiem do przełamywania barier 🙂

Pomimo wciąż wysokiej liczby osób unikających wizyt u stomatologa cieszymy się, że grono klientów ArsDent stale się powiększa. Dziękujemy za Państwa zaufanie! I oczywiście zapraszamy na wizytę 🙂