Czy faktycznie trzeba myć zęby po każdym posiłku? Dowiedz się jakie produkty negatywnie wpływają na nasze szkliwo, jaką szczoteczkę kupić i o co chodzi z gumami do żucia.

Czy faktycznie trzeba myć zęby po każdym posiłku?

Każdy dentysta może bez ograniczeń mówić o szczotkowaniu. Mimo to, wciąż wiele osób popełnia podstawowe błędy. Mówi się bowiem głównie o tym, by myć zęby po każdym posiłku. I tak i nie.

Mycie zębów jest niezbędną czynnością do utrzymania prawidłowej kondycji naszych zębów. Są jednak produkty, po których nie powinniśmy od razu sięgać po szczoteczkę. Chodzi np. o spożywanie owoców, a zwłaszcza cytrusów. Kwasy w nich zawarte mogą delikatnie osłabiać szkliwo, w związku z czym nie powinniśmy bezpośrednio po zjedzeniu szczotkować zębów. Podobnie jest z gorącą kawą czy herbatą. Pamiętajmy także o regularnym nitkowaniu. Szczoteczka nie jest w stanie usunąć wszystkich resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Zalecamy także zakup miękkich szczoteczek! Średnia lub twarda może uszkadzać zęby i dziąsła, a nie, jak wiele osób twierdzi, lepiej je wymyć. Kolejnym błędem jest zastosowanie gumy do żucia jako alternatywy dla pasty i szczoteczki. Oczywiście nie możemy zabronić Państwu ich spożywania, jednak prosimy pamiętać, że zbyt intensywne żucie gumy może uszkadzać wypełnienia powodując ich rozszczelnienia.

Dowiedz się także czy warto stosować pasty z fluorem – kliknij TUTAJ

Wszystkim Czytelnikom życzymy zdrowych i mocnych zębów oraz zapraszamy do skorzystania z naszych usług!