Klika słów o naturalnych metodach wybielania…

Na pewno spotkaliście się z pomysłami na naturalne sposoby wybielania zębów. Obiecują one najczęściej w miarę szybkie efekty, przy niedużych nakładach finansowych. Ale czy rzeczywiście warto poświęcać czas (i szkliwo…) na ich wypróbowywanie? W najbliższym czasie postaramy się obalić dla Was kilka…naście mitów na temat naturalnych (alternatywnych) metod wybielania zębów!

  1. Soda oczyszczona

To chyba najbardziej popularna alternatywa dla stosowania specjalistycznych wybielaczy. Czy skuteczna? Jeśli tylko zależy Wam na… starciu z zębów osadu razem ze szkliwem, odpowiedź brzmi tak. Soda ma mocne właściwości ścierne, co w połączeniu ze stosowaniem jej zamiast wybielacza staje się doskonałym sposobem na nabawienie się nadwrażliwości zębów.

  1. Węgiel aktywny

Choć brzmi to abstrakcyjnie w Internecie rzeczywiście możecie znaleźć go na listach alternatywnych/naturalnych wybielaczy. Dzięki swoim właściwościom ma „absorbować” przebarwienia i ścierać osad z zębów. Cóż… Ta metoda w najlepszym wypadku nie przyniesie żadnego efektu (poza identycznym do tego, który uzyskalibyście przy częstszym myciu zębów pastą…). W najgorszym doprowadzi do uszkodzenia szkliwa i nadwrażliwości zębów.

  1. Sól morska

To kolejny produkt pseudowybielający. Także w przypadku soli jej działanie oparte jest przede wszystkim na ścieraniu osadu. Oczywiście ze szkliwem… Nie musimy chyba po raz kolejny przypominać o idących za tym konsekwencjach, czyli nadwrażliwości i uszkodzeniach?