A gdyby tak zabieg odmładzający o 5, 10, a może 20 lat? To możliwe! Wystarczy, że zadbasz o swój uśmiech. Dowiedz się, jakie zabiegi dentystyczne mogą Ci w tym pomóc.

Nasze uzębienie ma ogromny wpływ na kształt twarzy. Dodatkowo nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz uśmiech także się starzeje. Niestety, pewnych zmian nie jesteśmy w stanie zatrzymać, ale za to możemy zadbać o wygląd zębów, który odmieni nasze usta, a w efekcie całą twarz. Co może być lepszego od kremów odmładzających? Zdrowy, promienny i przede wszystkim symetryczny uśmiech!

LUKI

Od czego zacząć? Od wszystkich zębów! A dokładniej od uzupełnienia uzębienia. Nawet pojedyncze braki w uzębieniu niekorzystnie wpływają na wygląd twarzy. O ile łatwo sobie to wyobrazić przy braku jedynek lub dwójek, o tyle mało kto zastanawia się nad wpływem braku zębów trzonowych. Takie luki zdarzają się dość często i nie uzupełnianie ich powoduje zbliżenie się końca podbródka do nosa oraz zapadanie się policzków, co z kolei prowadzi do zmarszczek i bruzd! Jednak to nie koniec problemów. Luki zębowe sprawiają, że pozostałe zęby zaczynają się przemieszczać, a co za tym idzie krzywić i nieprawidłowo rozkładać siłę nacisku. Bagatelizując to zjawisko prowadzimy do wad zgryzu lub nawet utraty kolejnych zębów. Skoro już wiemy jak jest to ważne odpowiedzmy na pytanie, jak uzupełnić braki zębowe?

Zdecydowanie najbardziej optymalnym rozwiązaniem i metodą polecaną przez ArsDent są implanty. Sprawdzą się zarówno w pojedynczych ubytkach, jak i mnogich, w tym całkowitym bezzębiu. Wyglądają naturalnie, są trwałe i bezpieczne. Przeczytaj o nich więcej klikając TUTAJ

A co dalej z naszym młodszym uśmiechem? Czas na KSZTAŁT

Naturalnym zjawiskiem w naszych jamach ustnych jest ścieranie się zębów. O ile standardowe ścieranie występuje w obrębie szkliwa, o tyle osoby zmagające się ze stresem lub tzw. chorobą okluzyjną mogą poprzez zgrzytanie zębami mocno nasilić to zjawisko. Jakie mogą być tego konsekwencje? Jeżeli zęby stracą swoją naturalną długość to wargi i skóra wokół ust przestaną mieć oparcie tracąc napięcie i elastyczność. Skóra zacznie opadać i powstaną zmarszczki dając efekt zmęczonego wyrazu twarzy, a wręcz smutnego. Jak ratować sytuację? Tu ArsDent proponuje licówki porcelanowe, czyli cienkie płytki nakładane na przednią część zębów. Pomogą one odmłodzić wygląd twarzy, dzięki temu, że skóra wokół ust odzyska prawidłową podporę. Z kolei tzw. „hollywoodzki uśmiech” osiągniemy dzięki wymarzonej bieli, którą nadadzą nam licówki. Metoda ta jest trwała i bezpieczna dla naszych naturalnych zębów.

SYMETRIA

Idealny uśmiech, to także symetryczny łuk. Jaki jest więc przepis na wymarzony uśmiech?

Cecha w uśmiechu, która uznawana jest za najbardziej kobiecą to delikatnie dłuższe jedynki. Z kolei linia brzegów górnych siekaczy powinna odpowiadać krzywiźnie wargi dolnej. Ponadto dwójki powinny być krótsze od jedynek o ok. 0,5-1mm. Takie proporcje uznawane są za świeży i młody wygląd. Tu możliwości jest wiele, takich jak bonding czy licówki, jednak muszą być dobrane indywidualnie, dlatego zapraszamy na indywidualne konsultacje do ArsDent. Zatrzymajmy się jednak na chwilę przy współczesnej ortodoncji. Skończyła się era niewygodnych i rzucających się w oczy aparatów. Rozpoczęły się czasy przeźroczystych, niemal niewidocznych aparatów prostujących zęby. Nie tylko aparaty stałe, ale także aparaty ruchome – które można zdejmować, np. do posiłku. Zapytaj o szczegóły przy najbliższej wizycie.

Co jeszcze decyduje o jakości naszego uśmiechu? Oczywiście KOLOR

Każdy kiedyś marzył lub wciąż marzy o białym uśmiechu. Jeżeli należysz do Tych drugich, to po przeczytaniu tego artykułu marzenie to stanie się bardziej realne i prostsze! Młody i świeży uśmiech to także białe zęby. Należy jednak pamiętać, że biel bieli nierówna. Dlatego kolor także musi zostać dobrany indywidualnie. Czasem ciemniejszy odcień da lepsze efekty niż nienaturalny, zbyt jasny kolor. Remedium? Wybielanie! Jednak metod jest wiele i także one muszę zostać dobrane indywidualnie. Możemy podjąć się wybielania w gabinecie, bądź zdecydować się na specjalne nakładki zakładane na noc w domu z użyciem specjalnego preparatu. Podobnie z metodami, które znalazły się w tym artykule – implanty czy licówki wykonane z najwyższej jakości materiałów dają promienny, biały i naturalny uśmiech.

Zapraszamy na konsultacje i znajdź swoją drogę do wymarzonego młodszego uśmiechu!