Stomatologia

Klinika Ars Dent spełnia wymagania Pacjentów pragnących korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych obecnych w medycynie.

Kierujemy swoje usługi do odbiorców, którzy oczekują usług dentystycznych na najwyższym poziomie, wykonywanych przez pracowników posiadających wiedzę, doświadczenie oraz wysokie kompetencje i kwalifikacje.

Wszystkie nasze działania podporządkowane są Pacjentowi, jego zdrowiu, potrzebom i oczekiwaniom. Każdy, nawet najprostszy proces leczenia, przeprowadzamy z największą uwagą, zaangażowaniem i starannością.

Kierujemy się fachową wiedzą i najlepszymi wzorcami sztuki lekarskiej.

Zdrowie Pacjenta stanowi wartość nadrzędną, zaś największą nagrodą jest dla nas Jego zadowolenie z uzyskanych efektów - zarówno w zakresie poprawy stanu zdrowia uzębienia, jak i estetyki.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, wciąż poszerzamy swoją ofertę, proponując najnowocześniejsze procedury i zabiegi stomatologiczne, między innymi takie jak:

  • implanty wiodących systemów implantologicznych: Straumann, Nobel BioCare,
  • korony i mosty, w tym również wykonywane w systemie Procera AllCeram oraz z tlenku cyrkonu,
  • kompleksowe leczenie periodontologiczne, w tym odbudowa otaczających tkanek: kości i dziąseł,
  • leczenie endodontyczne wykorzystujące najnowsze technologie i procedury medyczne w celu naprawy stałych zębów, gdyż ich leczenie jest dla nas zawsze priorytetowe,
  • kompleksową diagnostykę umożliwiającą precyzyjną identyfikację stanu istniejącego np. RVG, Simplant,
  • sterowaną regenerację tkanki kostnej GBR,
  • leczenie estetyczne skierowane do Pacjentów pragnących prezentować nieskazitelny, perfekcyjny uśmiech.

 

Podczas pierwszej wizyty w Klinice i konsultacji z lekarzem staramy się pozyskać informacje na temat ogólnego stanu zdrowia Pacjenta. Ponadto lekarz ustala jakie są oczekiwania Pacjenta wobec leczenia oraz jego wymogi estetyczne. Interesuje nas również fakt, czy Pacjent znajdował się w ciągu ostatnich dziesięciu lat pod specjalistyczną opieką lekarską i czy przechodził jakieś operacje. Wywiad obejmuje także pytanie o przyjmowanie leków, w tym również leków nasennych, uspokajających lub antydepresyjnych.

Pełna odpowiedź na te pytania powinna dać nam ogólny obraz stanu zdrowia Pacjenta, szczególną uwagę zwracamy dodatkowo na choroby serca, płuc wątroby, nerek, ewentualną cukrzycę, choroby tarczycy czy zaburzenia krzepnięcia. U osób w wieku średnim, w tym głównie kobiet, ważny jest również wywiad pod kątem osteoporozy.

Podstawowe jest jednak badanie jamy ustnej, podczas którego zawsze ze strony lekarza padają pytania o:

  • nawyki higieniczne,
  • występowanie stanów zapalnych jamy ustnej,
  • krwawienia dziąseł.

Ponieważ regularne palenie papierosów osłabia zdolności regeneracyjne tkanek miękkich oraz przyczynia się do łatwiejszego odkładania osadów na zębach i uzupełnieniach protetycznych, rozmowa na ten temat z palaczami jest również bardzo ważna w tej części leczenia. Podczas wywiadu wypełniana jest także ankieta na temat zdrowia, w której odpowiedzi zgodne ze stanem wiedzy Pacjenta, potwierdzane są jego własnoręcznym podpisem.

Zarejestruj się!

Zostaw numer, a nasza rejestratorka skontaktuje się z Tobą.